تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱ تیر ۹۱.::. ساعت : ۳:۲۹ ب.ظ
۳ دیدگاه

۱۴ کشور دنیا دارای صلاح هسته ای یا بدنبال تولید سلاح هسته ای هستند.

قدرت هسته ای

آیا جامعه جهانی، ۱۴ کشور دارای سلاح هسته ای یا بدنبال سلاح هسته ای را رها نموده و به ایجاد فشار بر کشور ایرانی است که بدنبال انرژی هسته ای است؟

۴۰کلاغ: متاسفانه باید گفت بله. این حقیقت دارد. این چهارده کشور زیر خاکستر ۵+۱ مقاصد نظامی هسته ای خود را دنبال می کنند و به نوآوری در ساخت و تولید سلاح های هسته ای نیز می پردازند.

در حال حاضر ۱۴ کشور در زمینه سلاح هسته ای فعالیت دارند و ۳۰ کشور در زمینه ی انرژی هسته ای. از کشورهای که بدنبال سلاح هسته ای هستند ۴ کشور صرفاً بدنبال مساله نظامی آن هستند. یعنی تولید بمب اتم.

جاناتان گرانوف رئیس موسسه امنیت جهانی می گوید: چرا ما در مورد کشوری که ممکن است بدنبال سلاح هسته ای باشد تمرکز کرده ایم در حالی که کشورهایی دارای زرادخانه های سلاح اتمی هستند و فشاری بر آنها نیست؟

وی گفت فقط یک درصد از زرادخانه های دنیا می تواند به تمدن بشری پایان دهد. و برخی کشورها دارای سلاح های سنگین هسته ای هستند و این را مخفی می کنند. (الجزیره)

به گزارش چهل کلاغ: راستی چرا اینگونه است؟ قدرتهای غربی خود بهتر از برخی از افراد ساده لوح داخلی می دانند که این بهانه ای برای فشار بر ایران است. قدرت هسته ای برای هر کشوری ایجاد مسئولیت می کند . به هیچ عنوان تصور درگیری نظامی بین دو کشور هسته ای امکان پذیر نیست. آیا اولاند درست می گوید بمب اتم تضمین کننده صلح جهانی است؟ شاید این حرف رئیس جمهور فرانسه صحیح باشد. ولی آیا این تنها راه حل است؟ مطمیناً نه.

جهان عاری از سلاح غیر متعارف می توانند صلح واقعی را در جهان پدیدار سازد نه صلحی که آویزان تشر سلاح هسته ای باشد.

۱۴ کشوری که دارای سلاح هسته ای یا بدنبال آن هستند:

قدرت هسته ای

۱- ایالات متحده آمریکا ( آمریکا تنها کشوری است که از این سلاح به صورت کاملاً غنی شده یا به عبارتی به شکل بمب اتمی  بر علیه بشریت استفاده کرده است.)

۲- بریتانیا (احتمال دارد این کشور از مشتقات کمتر غنی شده آن بر علیه نظامیان و غیر نظامیان عراق استفاده کرده باشد.) این کشور برخی از مناطق استرالیا را با آزمایشات هسته ای خود غیر قابل سکنا نموده است.

۳-روسیه

۴- فرانسه (در آزمایشات هسته ای خود مشکلاتی را برای کشور نیوزلند پیش آورد.)

۵-چین

۶-آلمان

۷-هند

۸-بلژیک

۹-هلند

۱۰-پاکستان

۱۱- ایتالیا

۱۲- ترکیه

۱۳- کره شمالی

۱۴- رژیم صهیونیستی (اسرائیل)

چهار کشور آخر فقط جنبه نظامی هسته ای را دنبال کرده اند و اسرائیل و کره شمالی صرفاً به تولید سلاح هسته ای جهت مصارف نظامی دست زده اند.

حال باید چه گفت؟ ایران باید پاسخگوی کشورهای باشد که خود دارای سلاح هسته ای هستند؟

نهایتاً گفته های رهبری در زمینه انرژی صلح آمیز هسته ای برای همه حجت است و پیروی همه وطن دوستان از ایشان چه عملی چه حرفی واجب است نه فقط از لحاظ شرعی بلکه از لحاظ عقلی که نه ویژه ی افراد متشرع بلکه همه انسانهای آزادمرد را شامل می شود.

۳ دیدگاه

  1. امیرمهدی می‌گه:

    با سلام و خسته نباشید خیلی خوب بود و خیلی به درد من خورد ممنونم از سایتتون .

  2. ایمان انتسابی می‌گه:

    با عرض سلام و خسته نباشید آ موزنده بود.خیلی ممنون

  3. محمد علی اقایی می‌گه:

    خیلی مفید وعالی بود با تشکر از سایتتون

دیدگاه خود را به ما بگویید.