تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ دی ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۲۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

چرا صدا و سیما اجازه پخش مصاحبه فردوسی پور با ظریف را نداد؟

مصاحبه فردوسی پور با ظریف

چند روزی است که همه بدنبال علت عدم پخش مصاحبه عادل فردوسی پور با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران هستند، ولی آیا دلیل روشن برای آن یافت می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ؛ آنچه ما می‌دانیم این است که فردوسی پور مجری برنامه ۹۰ و گزارشگر ورزشی صدا و سیما در این مورد گفته است «مصاحبه دکتر ظریف وزیر خارجه ایران با برنامه نود، به تشخیص مدیران صدا و سیما پخش نشده است» ولی آیا این تمام ماجرا است؟ مدیران صدا و سیما چه کسانی هستند؟ آیا منظور فردوسی پور مدیر شبکه سه صدا و سیما است و یا اینکه منظور وی سرافراز مدیر کل صدا و سیما است؟

مصاحبه فردوسی پور با ظریفتصویر از انتخاب

هنوز روابط عمومی صدا و سیما در این مورد پاسخی نداده است. آنچه دیگران نیز نوشته‌اند بر اساس منابع ناموثق و نامعتبر رسانه‌ای است که با منابعی همچون یک منبع آگاه و شنیده‌ها آغاز می‌شود و نمی‌تواند منبع قابل اطمینانی باشد، ولی آنچه نزدیک به واقعیت است این است که بین ظریف و صدا و سیما یک شکاف وجود دارد که در حال حاضر به دو جنبه برمی‌گردد:

۱- نزدیکی به زمان انتخابات و ترس صدا و سیما از این لحاظ که چندان نمی‌تواند توجیه‌پذیر باشد.

۲- مصاحبه‌های خاص ظریف که از طریق فضای مجازی و علی الخصوص “یوتیوب” منتشر شده است که نمونه‌ی بارز آن در زمان نشست ۵+۱ و ایران در وین رخ داد.

در آن نشست وزیر امورخارجه ایران پیام‌های خود را از طریق شبکه اجتماعی ویدئویی یوتیوب منتشر کرده است. یوتیوب شبکه مجازی اینترنتی است که شما قادر خواهید بود با آپلود و بارگذاری ویدئو و فیلم‌، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. این شبکه اجتماعی در ایران در دسترس نیست.

به نظر می‌رسد صدا و سیما در این مورد رنجشی داشته باشد. آیا به گمان شما اینگونه نیست؟ آیا شما دلیلی دیگر را برای این موضوع برتر می‌دانید و یا جمع این دلائل می‌تواند باعث این واکنش صدا و سیما شده باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.