تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۴ دی ۹۴.::. ساعت : ۹:۰۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

وزیر امور خارجه عربستان: لازمه از سر گیری روابط با تهران این است که ایران مانند یک کشور نرمال رفتار کند، نه یک کشور انقلابی

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان در پی بحران بوجود آمده میان این کشور و جمهوری اسلامی ایران گفته است لازمه از سر گیری روابط با تهران این است که ایران مانند یک کشور نرمال رفتار کند، نه یک کشور انقلابی.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ؛ در پی قطع روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان عادل بن احمد الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفته است: لازمه از سر گیری روابط با تهران این است که ایران مانند یک کشور نرمال رفتار کند، نه یک کشور انقلابی. از نگاه این پایگاه خبری مشخص نیست منظور وی از نرمال و انقلابی دقیقاً چه چیزی است.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان

این کشور (عربستان سعودی) در حال حاضر در یمن و بحرین به صورت تایید شده نیروی نظامی خود را وارد جنگ مستقیم کرده است. در همین حال عادل الجبیر ، وزیر خارجه عربستان:مانعی برای حضورحاجیان ایرانی درعربستان وجود ندارد. خبرهای تایید نشده‌ای در رابطه با پایین کشیدن تابوها و بیلبورهای اطلاعاتی در مورد ایران در خاک عربستان سعودی نیز وجود دارد.

روابط ایران و عربستان

یادآوری می‌شود عده‌ای از مردم ایران در پی اعدام شیخ نمر الباقر النمر روحانی برجسته شیعی عربستان به سفارتخانه و مرکز کنسولگری این کشور در مشهد یورش برده‌اند.

عادل بن احمد الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی و سفیر پیشین این کشور در ایالات متحده آمریکا و مشاور پیشین سیاست خارجی پادشاه عربستان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.