تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۴ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱:۰۲ ب.ظ
یک دیدگاه

نگاه سیاسی اپل به ایران

نگاه سیاسی اپل به ایران

شاید شما نیز از طرفداران محصولات اپل باشید. آیا شما یک شرکت سیاسی را دوست دارید؟

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ کمپانی اپل “Apple” یک شرکت تولید کننده محصولات دیجیتال و توسعه دهنده نرم‌افزار است که در ابتدا با مدیریت استیو جابز پدید آمد این شرکت در صدر لیست شرکت‌های پرفروش موبایل در جهان قرار دارد. اپل هیچ نمایندگی در ایران ندارد و هیچ ضمانتی را در برابر فروش محصولاتش به مشتریان ایرانی ارائه نمی‌دهد.

به جز این مورد، در بخش setting آن در قسمت langeges “زبان” نام فارسی در بین زبان‌های دنیا دیده نمی‌شود. نگاه سیاسی اپل به ایران کاملاً مشهود و پیدا است و شرکت اپل در راه سیاسیت دولتش از هیچ گامی فروگذار نیست. یادآوری می‌کنیم دولت آمریکا در دعوای حقوقی بین اپل و سایر شرکت‌ها و کشورها دخالت می‌کند و سعی بر برطرف کردن موانع به نفع این شرکت است.

نگاه سیاسی اپل به ایران در سالهای اخیر حتی با اجرایی شدن برجام تغییر نکرده است.

آیفون

نگاه انفعالی ایرانی‌ها به اپل

در مقابل برخی از افراد روشن فکر در ایران به در دست داشتن آیفون سعی در ابراز وجود دارند. آنها محصولات شرکتی را در دست دارند که نه تنها زبان بلکه ملیت آنها را نیز به رسمیت نمی‌شناسد. علی‌رغم این دلبخاته محصولات این شرکت هستند. در حالی که اکثر مردم ایران به هر چیزی نگاه سیاسی دارند در اینجا خودباخته محصولات اپل شده و کاپیتولاسیون فکری پیدا می‌کنند. آنها با همان آیفون در توییتری اکانت دارند که ایران را در لیست کشورهای جهان قرار نمی‌دهد و با آن مرگ بر آمریکا را توییت می‌کنند و یا به آریایی بودنشان را هشتگ می‌کنند.

بدرستی مشخص نیست سواد رسانه‌ای ما در چه سطحی است و اصولا از نظر فرهنگ سیاسی در کجای جدول استقلال و هویت ملی قرار گرفته‌ایم. هر جای این جدول باشیم همراه با در دست داشتن یک آیفون، قمپز در می‌کنیم.

Save

یک دیدگاه

  1. اسداله گفت:

    انتشار این مطلب درفضای مجازی شلاق نرمی است برگرده مسوولان خطاکاری که درمحاکم غیررسمی و درپیشگاه وجدان اخلاقی هموطنان به حبس ابدبا اعمال شاقه محکوم میشوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.