تاریخ انتشار :شنبه ۱۲ دی ۹۴.::. ساعت : ۲:۱۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

نگاهی به سامانه موشکی S400 روسیه

سامانه موشکی اس 400 روسیه

روسیه سامانه موشکی دفاعی با نام S400 را در سوریه مستقر کرده است. این سامانه امکان رهگیری و هدف قرار دادن اشیاء پرنده از جمله هواپیماها و موشک‌ها را تا شعاع ۴۰۰ کیلومتری دارد.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ؛ تصویر زیر وضعیت استقرار و میدان هدف S400 روس را نشان می‌دهد.  این سامانه موشکی قدرتمندتر از سامانه‌ای است که روسیه در نظر دارد به ایران بفروشد. سامانه دریافتی ایران S300 خواهد بود. به درستی مشخص نیست این پدافند موشکی به دست ایران رسیده است یا خیر. هنوز هیچ منبع روسی یا ایرانی نسبت به این موضوع اطلاع رسانی نکرده است. دولت آمریکا، مسکو را تحت فشار قرار داده است که این سامانه به ایران تحویل داده نشود.

سامانه موشکی S400 روسیه

اس ۴۰۰ از نسل های جدید دفاع هوایی هست برای مقابله با موشکها و هواپیماها این سلاح به وسیله شرکت آلماز(almaz) که تکامل یافته است.  سامانه اس ۳۰۰ پی ام یو (سام ۱۰) است، ساخته شده است. این سیستم جدید قادر به هدف‌گیری هدفهای در حال پرواز تا مسافت ۴۰۰ کیلومتر است.

سامانه موشکی اس 400 روسیه

در این سامانه برد رادارهای آن نسبت به اس ۳۰۰ افزایش یافته و توانایی ردیابی و انهدام موشکهای بالستیک با برد ۳۵۰۰ کیلومتر با سرعت ۴٫۸ ماخ را دارا هست این سامانه با مشخص شدن هدف به سرعت فعال شده و موشک خود را به طرف هدف شلیک می کند. اولین آزمایش این سیستم در فوریه ۱۹۹۹ شروع شد و پس از آزمایش موفق اس۴۰۰ اولین نمونه این سامانه در ایالت “یار کاپوستین” در اختیار نیروی هوایی روسیه قرار گرفت.

سامانه موشکی اس 400 روسیه

گروهای دفاعی روسیه یک آزمایش ضد موشکی نیز در ۷ آوریل ۲۰۰۰ نیز انجام دادند در این آزمایش آنتولی کورنکوف فرمانده نیروی هوایی روسیه نیز حضور داشت و با تایید وی از ژوین ۲۰۰۰ مجهز شدن تمام مناطق هوایی و پایگاهها نظامی و موشکی روسیه به سامانه اس ۴۰۰ برای در اختیار گذاشتن نیروهای خود را خواستار شد. اس ۴۰۰ یکی از پیشرفته ترین سامانه های ضد هوایی حال حاضر جهان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.