تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۱۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

نقدی بر شیوه تجلیل از خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار

همایش روز خبرنگار بسیج رسانه بوشهر

۱۷ مرداد روز خبرنگار سپری شد. در این روز و روزهای واپسین آن سازمان‌ها، ادارات و آنان که دوستدار  رسانه هستند، از خبرنگاران استان بوشهر تجلیل کردند.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ  تجلیل به روش همیشگی بدون هیچ‌گونه داوری خاصی صورت می‌پذیرد. هیچگونه ضابطه‌ای و روشی برای مهم کردن این روز برای خبرنگاران وجود ندارد و هیچ چالشی روبروی اصحاب رسانه قرار نمی‌گیرد. اینکه از این قشر زحمت‌کش تجلیل و تقدیر می‌شود خوب است و خوشایند ولی اینکه بدون برنامه و بی‌هدف آراسته به هیچ هنری نباشد مایه تأسف است.

ضعف‌های فراوانی در این برنامه‌ها دیده می‌شود و خوب است تهیه کندگان این مراسم از جمله اداره کل فرهنگ ارشاد و سایر ارگان‌های مرتبط و دیگر سازمان‌هایی که دغدغه فرهنگی دارند با روش جدیدی به این روز مهم نگاه کنند.

روز خبرنگار

هستند رسانه‌هایی که خود تولید کننده خبر هستند و سرآغاز یک روشنفکری را روشن و شفاف‌سازی را صیقل می‌دهند، تقدیر از اینگونه رسانه‌ها و تمایز با دیگر رسانه‌ها موجب ایجاد یک رقابت برای تهیه گزارشات، مقالات و سایر منابع خبری و رسانه‌ای می‌شود.

پیشنهاد این پایگاه خبری این است که از رسانه‌های موجود در هر زمینه‌ای، نمونه کار آن سال را مطالبه نموده و داورانی آنها را با گوهر اندیشه محک بزنند و برترین‌های هر دسته را مشخص کنند و بهترین مقاله و بهترین گزارش تصویری و بهترین‌های دیگر را مشخص نموده تا مسیر پیش‌رو برای این زحمت‌کشان بهتر روشن شود و بلوغ اندیشه را بهتر شاهد باشیم.

امید است با برنامه‌ریزی بهتر مسیر رشد رسانه‌ها را فراهم کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.