تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۱:۵۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

نشست خبری رییس اداره آموزش و پرورش منطقه دلوار به مناسبت هفته دولت

زارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوار

زارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوار در یک نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت گفت: امسال انشالله شاهد کلنک زنی و شروع به ساخت ۷ مدرسه همزمان در منطقه دلوار خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ: زارعی رییس اداره آموزش و پرورش منطقه دلوار در این نشست خبری به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در ابتدا ضمن خوش‌آمدگویی گفت: هفته دولت را خدمت دولتمردان جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. یادی می‌کنیم از شهیدان جمهوری اسلامی ایران و  شهدای ۸ سال دفاع مقدس، شهیدانی که باعث و بانی پیروزی انقلاب اسلامی شدند. یاد و خاطره امام شهدا حضرت امام راحل رحمت الله علیه را گرامی می داریم و تجلیل می کنیم از دو شهید مظلوم  دولت، شهیدان رجایی و باهنر که در سالروز شهادت این دو بزرگوار هفته دولت آغاز گردید. به نوبه خود این هفته را خدمت فرهنگیان عزیز و گرامی، تبریک می گویم و امیدوارم که با تاسی از شهیدان رجایی و باهنر در خدمت گذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، پیروز و موفق باشند.

زارعی در پاسخ به این سئوال که اعتبارات اختصاص یافته به وزارت آموزش و پرورش با توجه به کل بودجه چگونه بوده است گفت:

آن چیزی که اهمیت دارد که خدمت شما عزیزان عرض کنم این است که از سال ۹۲ که دولت محترم تدبیر و امید به ریاست محترم جناب آقای دکتر روحانی شکل گرفت، شاهد جهش اعتبارات در حوزه آموزش و پرورش بودیم به‌گونه‌ای که اعتبار وزارت آموزش از ۱۶٫۸ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۲ به رقمی نزدیک ۳۱هزار  میلیارد تومان در سال ۱۳۹۵ رسید؛ این یعنی افزایش ۸۲ درصدی در بودجه آموزش و پرورش و خود نشان از توجه و اهمیت آموزش و پرورش برای دولت تدبیر و امید است. در حالی که درآمدهای نفتی دولت تدبیر و امید نسبت به دولت گذشته به رقم ۱/۶ برابر تنزل پیدا کرد شاهد رشد چشمگیر ۸۲ درصدی در بودجه آموزش و پرورش هستیم.

وی همچنین در مورد سئوال: برنامه‌های شما در هفته دولت چیست؟ نیز پاسخ داد:

مسائل و اقداماتی که انشالله در این هفته در منطقه دلوار اتفاق خواهد افتاد، کلنک زنی مدرسه دبستان شهید لطیفی در روستای سالم آباد خواهد بود. البته این تنها کار دولت در این هفته و روزها و ماههای آتی نیست بلکه امسال انشالله شاهد کلنک زنی و شروع به ساخت ۷ مدرسه همزمان در منطقه دلوار خواهیم بود.

زارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوار

و به عنوان آخرین سئوال چه برنامه‌هایی ویژه فرهنگیان در این هفته دارید؟ گفت:

به همین مناسبت (هفته دولت) در روز ۶ شهریور نیز همایشی ویژه فرهنگیان در تجلیل از خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران دولت تدبیر و امید در محل سالن شهید رییسعلی دلواری آموزش و پرورش برگزار خواهد شد که من همین جا از یکایک فرهنگیان دعوت به عمل می آورم که در این همایش ویژه که خاص فرهنگیان هم خواهد بود شرکت داشته باشند.

والسلام علیکم و رحمت الله برکاته

دیدگاه خود را به ما بگویید.