تاریخ انتشار :دوشنبه ۷ دی ۹۴.::. ساعت : ۹:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

منظور وزیر امور خارجه ایران از تصوّر و القای شکاف و دوگانگی چیست؟

محمدجواد ظریف

محمد جواد ظریف امروز در نشستی که با شورای هماهنگی وزارت اطلاعات داشته است، تصوّر و القای شکاف و دوگانگی در نظام را مهم‌ترین زمینه و حفره نفوذ دانست.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ این گفته وزیر امور خارجه مرتبط با هشدارهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و در راستای فرمایشات آن معظم‌له است. پیش‌تر حضرت آیت الله خامنه‌ای مدضل‌العالی به خطر نفوذ اشاره کرده است و آن را مهم دانسته و حتی اشاره برخی از سیاستمداران را به سوء استفاده برخی افراد از کلمه نفوذ در راستای نیات حزبی و سیاسی مانع آن ندانستند که خطر نفوذ را همیشه گوشزد کرد.

به نظر می‌رسد ظریف در امتداد صحبت‌های رهبری و در راستای آن یکی از ابعاد نفوذ را برشمرده‌اند که به نوعی یک هشدار به دو دستگی و چند صدایی در کشور دانست. اینکه برخی از افراد و جریانات سیاسی دایماً یکدیگر را به تک‌روی و دوری از راه و روش رهبری و یا رهبر کبیر انقلاب حضرت آیت الله خمینی رحمت الله علیه متهم می‌کنند و به نوعی خود را به یکی از این دو بزرگوار می‌چسپانند و دیگران را تحت فشار الفاظ خود از این دو مناره روشنگر دور می‌کند، بزرگترین آسیب و خطر برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است. تصوّر و القای شکاف و اینکه برخی اینگونه هستند و از خط امام دور شده‌اند و یا برخی از خط رهبری گریز داشته‌اند به جز در مواردی که رهبری خود مستقیماً و یا به نوعی اشاره دارند قابل قبول است و سایر نظرات همین حفره و شکاف را ایجاد می‌کند که وزیر امور خارجه گفته‌اند.

محمدجواد ظریف

ایجاد و ساختن جو دوگانگی با اتهامات دروغین که بیشتر در راستای تصاحب جایگاه و یا حذف رقیب صورت می‌پذیرد و با اهداف حزبی و جناحی مرتبط است نمی‌تواند برای جامعه مفید واقع شود.

محمدجواد ظریف دیپلمات ایرانی و وزیر امور خارجه کنونی جمهوری اسلامی ایران، عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و استاد میهمان دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. وی متولد ۱۳۳۸ در تهران است.
گفته‌های ظریف از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت اطلاعات منتشر شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.