تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴.::. ساعت : ۹:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مطالعات نشان می‌دهد شیوه زندگی مردان بر روی اسپرم آنها نوشته می‌شود

شیوه زندگی مردان سلامت نطفه

توصیه‌های بهداشتی برای زنانی که می‌خواهند مادر شوند دیگر امری پذیرفته شده است و از آنها خواسته می‌شود در زمان حاملگی از مصرف مواد الکلی و دخانیات دوری کنند. این موضوع برای مردان چندان مورد توجه نبوده است. در تازه‌ترین مطالعات علمی در این خصوص دانشمندان با اطمینان اعلام می‌کنند شیوه زندگی مردان بر روی کرومزوم‌های انتقالی اسپرم آنها تاثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ با توجه به این اطلاعات باید گفت مردان نقش مهمی در سلامت فرزندان خود دارند و نمی‌توانند این موضوع را نادیده بگیرند. امروزه توصیه‌های از قبیل پرهیز از نوشیدن مواد الکلی و استفاده از دخانیات و همچنین رعایت رژیم غذایی برای مادران امری عادی شده است. این موضوع برای مردان تازگی دارد.

شیوه زندگی مردان سلامت نطفه

شیوه زندگی ناسالم مردان بر روی اسپرم آنها نوشته شده است و به فرندان منتقل می‌شود. این مطالعات نشان می‌دهد اسپرم مردان چاق و لاغر تفاوت قابل توجهی در بخش‌هایی از ژن که مرتبط به اشتها هستند، دارد.

در این حالت می‌توان گفت فرزندان مردان چاق وارث چاقی پدر خود خواهند شد. مردان باید به شیوه زندگی قبل از آمیزش خود توجه داشته باشند، بنابراین توصیه‌هایی که برای زنان حامله می‌شود برای مردان نیز مهم است. البته این توصیه‌ها باید خیلی پیش از لقاح اجرا شود تا نطفه‌ی پرورده شده سالم و بدور از کرومزوم‌های مشکل‌دار باشد.

 

این تحقیق در مجله متابولیسم سلول منتشر شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.