تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴.::. ساعت : ۱۰:۰۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

مصرف خرما باعث آرامش عصبی می‌گردد

خرما

خانم فقیه کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت : خرما سرشار از ویتامین‌های B بوده و این سبب ایجاد تعادل در بین سلول‌های اعصاب و روان بوده و همچنین خرما به نوعی یک آرام‌بخش طبیعی محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ خانم فقیه افزود خرما به علت داشتن ویتامین B12 و C و املاحی چون کلسیم و فسفر تغذیه‌ای مناسب برای رشد عضلانی و رژیم غذایی مناسب است و زمانی که این ماده لذید با شیر مخلوط شود، تبدیل به غذایی بسیار مقوی و مفید می‌شود ، خرما بهترین غذا برای زنان باردار بوده و از سرطان شکم پیشگیری می‌کند و این ماده غذایی به گرسنگان یک احساس سیری آرامی می‌دهد که به همین علت است که متخصصان تغذیه خوردن آن را بسیار سفارش می‌کنند.

این کارشماس تغذیه با بیان اینکه خرما یبوست را از بین می‌برد، افزود: مصرف مداوم خرما سبب می‌شود که ارگانیسم‌های پاتولوژیک را تحت تأثیر قرار داده و به رشد باکتری‌های مفید کمک شایانی می‌کند و خرمای خیس شده یک داروی طبیعی مفید برای تقویت قلب است و به علت طبع گرمش برای افرادی که از دل درد رنج می‌برند، بسیار سودمند و اثربخش است.

خرما

وی ادامه داد: خرما سرشار از ویتامین‌های B بوده و این سبب ایجاد تعادل در بین سلول‌های اعصاب و روان بوده و همچنین خرما به نوعی یک آرام‌بخش طبیعی محسوب می‌شود. خرما حاوی مقدار زیادی آهن است و کم‌خونی را در افراد جبران می‌کند و افرادی که دیابت دارند، می‌توانند به‌عنوان یک قند طبیعی از آن استفاده کنند.

فواید خرما

وی همچنین افزود خرما دارای ویتامین C فراوانی بوده و فسفر موجود در آن برای سرزنده نگه‌داشتن افراد و خصوصاً سلول‌های مغزی بسیار مفید و سودمند است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.