تاریخ انتشار :جمعه ۱۱ دی ۹۴.::. ساعت : ۳:۲۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

عقب‌نشینی آمریکا از اعمال تحریم‌‌های تازه علیه ایران

تحریم‌های تازه آمریکا بر علیه ایران

دولت ایالات متحده آمریکا به دلیل آزمایش موشک بالستیک عماد تحریم‌هایی را که در دست بررسی داشت، به تعویق انداخت.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ؛ بعد از هشدار شدید حسن روحانی و درخواست از وزارت دفاع برای تقویت پدافند موشکی در پی انتشار اخباری مبنی بر تحریم صنایع موشکی ایران توسط  ایالات متحده آمریکا، رسانه‌های آن کشور خبر از تعویق بررسی این تحریم‌ها توسط دولت آمریکا را منتشر کرده‌اند.

در تازه‌ترین اخبار در این زمینه، دولت آمریکا بررسی این تحریم‌‎ها را به تعویق انداخته است. این کشور هنوز دلیل روشنی برای این تعویق ارائه نداده است ولی به نظر می‌رسد هشدار شدید روحانی رییس جمهور ایران در این زمینه موثر بوده است. در آخرین واکنش از سوی ایران، رییس جمهور ایران از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خواهان  استفاده از کلیه امکانات، برنامه‌ریزی جدیدی برای گسترش توانمندی‌های موشکی کشور، شده است.

تحریم‌های تازه آمریکا بر علیه ایران

ایران و آمریکا در حاشیه نشست گروه ۵+۱ و ایران بارها مذاکره دو جانبه و چند جانبه برای رسیدن به یک جمع‌بندی بر سر مسائل هسته‌ای ایران داشته‌اند. آمریکا و دیگر دول غربی بدلیل آنچه آنها خطرات توانمندی هسته‌ای نظامی ایران خوانده‌اند، ایران را تحریم‌های مختلفی از جمله دارویی و پولی نموده‌اند، ایران همواره این اتهامات را رد کرده است. در طول این مدت،این تحریم‌ها موجب صدمه به مردم ایران شده است که ایران می‌تواند در فرصت مناسب آنها را در مجامع بین‌المللی مطرح کند. یادآوری می‌کنیم، پرونده مرتبط با مسئله هسته‌ای ایران، که به مسائل نظامی هسته‌ای که به نام PMD شناخته می‌شود توسط آژانس انرژی اتمی مختومه و بسته شده است. آژانس هیچ گریز و یا دلیلی برای پنهان کاری ایران در این زمینه و باز ماندن این پرونده نیافته است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.