تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ دی ۹۴.::. ساعت : ۶:۲۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

سیصد و دهمین نشست کتابخوان کشور در خورموج برگزار شد

سیصد و دهمین نشست كتابخوان كشور در خورموج برگزار شد

سیصد و دهمین نشست کتاب‌خوان کشور و هشتمین نشست کتاب‌خوان استان بوشهر دوشنبه بیست ‌و یکم دی ماه راس ساعت ۱۴ در کتابخانه عمومی دانش شهرخورموج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ؛ مجتبی عباسی رییس اداره کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: سیصد و دهمین نشست کتاب‌خوان کشور و هشتمین نشست کتاب‌خوان استان بوشهر دوشنبه بیست‌و یکم دی ماه راس ساعت ۱۴ با حضور هاشمی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و فعالین حوزه کتاب و فرهنگ در کتابخانه عمومی دانش شهر خورموج واقع در خیابان دانشجو جنب اداره منابع طبیعی برگزار می‌شود.

عباسی گفت: شهرستان دشتی و مرکز علم خیز و ادب پرور آن، خورموج که آن را نگین علمی و ادبی جنوب گفته اند،از دیر باز بارز ترین ودرخشانترین منطقه فرهنگی دراستان بوشهر و حتی جنوب کشور می شده و درحال حاضر نیز از چنین ویژگی هایی برخوردار است.

سیصد و دهمین نشست کتابخوان کشور در خورموج برگزار شد

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دشتی اضافه کرد: به جرات می توان گفت که صدها شاعر، عالم، محقق و نویسنده از این شهرستان و شهر برخاسته اند که فقط ذکر نام آنان چندین صفحه را در بر می گیرد، خود بهترین شاهد براین مدّعاست که شهرستان دشتی و شهر خورموج، یکی از مراکز علمی و ادبی جنوب بوده است.

وی افزود: این جلسه به منظور ترویج فرهنگ مطالعه، و به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده برگزار می شود. این نشست ها تلاش دارند در فضایی صمیمی تجربیاتِ مطالعاتی افراد کتابخوان را برای سایر علاقمندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک بگذارد. ارائه ­دهندگان این نشست­ها شخصیت­های مرجع فرهنگی، چهره­های علمی و دینی، نویسندگان، هنرمندان، فعالین رسانه، ورزشکاران، کتابداران، دانشجویان، اعضای کتابخانه ها، و سایر علاقمندان را شامل می شود.

عباسی خاطر نشان کرد: نظر به ضرورت و اهمیت نهادینه سازی مطالعه در کلیه اقشار جامعه، هر ماه یک نشست بصورت استانی در نظر گرفته شده است که این سلسله نشست بعد از بوشهر-برازجان-گناوه و کنگان در خورموج برگزار می شود.

وی یادآور شد: علاقمندان برای شرکت در این نشست ها می‌توانند به سایت اداره کل کتابخانه های عمومی به آدرس www.boushehrpl.ir مراجعه نمایند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.