تاریخ انتشار :شنبه ۸ آبان ۹۵.::. ساعت : ۹:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

رییس اداره آموزش و پرورش دلوار: شهدای دانش آموز مدال افتخار آموزش و پرورش هستند

زارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوارزارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوار

زارعی ضمن رد سخنان کسانی که مدعی حذف نام شهید فهمیده از کتابهای درسی شده اند ، افزود شهید فهمیده و دیگر شهدای دانش آموز مدال افتخار آموزش وپرورش هستند و این افتخار تا ابد خواهد ماند.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه دلوار وی در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید فهمیده که در دلوار برگزار شد، سخنرانی داشته است.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش منطقه دلوار هشتم آبان سالگرد شهادت شهید محمد حسین فهمیده و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی در منطقه دلوار برگزار شد.
در این مراسم که به صورت صبحگاه مشترک دانش آموزان در آموزشگاه زینبیه برگزار گردید. فرماندهی سپاه امام حسین (ع) بخش دلوار و سایر مسئولان بخش نیز حضور داشتند. زارعی رییس اداره آموزش و پرورش منطقه دلوار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه شهید فهمیده، یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش آموز و ۵ هزار شهید فرهنگی را نیز گرامی داشت. وی یادآور شد فرهنگ ایثار و شهادت اصل جداناپذیر از آموزش وپرورش است.  فرهنگ شهید و ایثارگر از کتاب اول دبستان در آموزش و پرورش در حال آموزش است و تا دوره های بالاتر ادامه دارد.  وی ضمن رد سخنان کسانی که مدعی حذف نام شهید فهمیده از کتابهای درسی شده اند ، افزود شهید فهمیده و دیگر شهدای دانش آموز مدال افتخار آموزش وپرورش هستند و این افتخار تا ابد خواهد ماند.

  زارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوار

رییس آموزش و پرورش منطقه دلوار در بخش دیگری از سخنان خود به سند تحول بنیادین آموزش وپرورش اشاره کرد و افزود در این سند بالا دستی از فرهنگ شهادت،شجاعت، ایثارگر و ولایت مداری به عنوان اهداف کلی در آموزش وپرورش نام برده شده است.

زارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوار

زارعی در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره نمود و دانش آموزان را به رعایت اصول سخنان رهبری در موضوع بصیرت، جنگ نرم و نفوذ فرا خواند. وی افزود اکنون که دشمن از فکر حمله نظامی به کشور ما نا امید شده است، راه ضربه زدن به انقلاب اسلامی را در جنگ نرم و نفوذ در عرصه ی فرهنگ دیده است که با بصیرت و آگاهی دانش آموزان از شرایط موجود این حربه ی آنان نیز نقش بر آب خواهد شد.

زارعی رییس اداره آموزش و پرورش دلوار

روی صحبت زارعی، امام جمعه شهر دلوار بوده است که انتقاد تندی را متوجه آموزش و پرورش کشور و استان نموده است.

پاره‌ای متن گفته‌های حجت الاسلام زاهددوست:

“یک روز درس “رهبران کوچک” و نام شهید فهمیده از کتب درسی حذف  می شود و یک روز هم درس” مساجد مسلمانان ” با موضوع اشغال مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی توسط وزارت آموزش و پرورش حذف می‌شود و هدف از همه این اقدامات این است که می خواهند فرهنگ و روحیات انقلابی و جهاد و شهادت در بین فرزندان ما و آینده سازان این کشور کم رنگ شود و خواسته یا ناخواسته مطالبه دشمنان ما در این مملکت اسلامی محقق شود.

حذف نام شهید فهمیده و پایین کشیدن تابلوی نام شهید رئیسعلی دلواری از سر درب یکی از مدارس با یک هدف و در یک راستا صورت گرفته است.
مدیر کل آموزش و پرورش پاسخ دهند دهن کجی به نام شهدا آنهم شهید شاخصی که نام و مجاهدت های مخلصانه او شناسنامه این استان است و رهبر عزیز انقلاب از ایشان به سردار شجاع و مومن و متعلق همه ملت ایران یاد کرده‌اند چه توجیهی دارد؟
چرا واکنشی از خود نشان نمی دهند؟

هر چند تجربه نشان داده آقای مدیر کل گوششان بدهکار شنیدن توصیه های دلسوزان و خیرخواهی ائمه جمعه نیست اما از ایشان می خواهم این موضوع را دنبال کنند و اجازه چنین اقدامات نادرستی را ندهند.

اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان به حیثیت دستگاه تعلیم و تربیت آسیب زده و موجب بی اعتمادی می‌شود.”

دیدگاه خود را به ما بگویید.