تاریخ انتشار :پنج شنبه ۳ دی ۹۴.::. ساعت : ۱۰:۱۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

رکورد رضا زاده محفوظ است

رکورد رضا زاده - آلکسی لوچف وزنه برداری - دوپینگ روس

با توجه به مثبت اعلام شدن نتایج اولیه آزمایش دوپینگ آلکسی لوچف وزنه‌بردار روس، ضمن پس گرفتن مدال از وی رکورد حسین رضا زاده نیز محفوظ می‌ماند.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ این وزنه‌بردار روس در دسته +۱۰۵ کیلوگرم وزنه و رکورد حسین رضا زاده را زده است. فدراسیون بین المللی وزنه برداری روز پنج شنبه گزارش داد که نمونه اول آزمایش دوپینگ آلکسی لوچف مثبت بوده و به همین دلیل او فعلااز شرکت در مسابقات معلق شده است. وزنه بردار +۱۰۵ کیلوگرم روسیه ای در مسابقات جهانی هوستون موفق شده بود رکورد حسین رضازاده را بشکند و جای او را در ثبت رکوردها بگیرد.

رکورد رضا زاده - آلکسی لوچف وزنه برداری - دوپینگ روس

براساس گزارشی که توسط تاس از مجارستان منتشر شده است به غیر از لوچف سه وزنه بردار دیگر به نام های زوبفا ، کوزف و آفاناسیووا هم به خاطر مثبت شدن نمونه اول دوپینگ تعلیق شده اند. وزنه برداران نام برده با توجه به اینکه نمونه اول تست دوپینگ شان مثبت اعلام شده می توانند درخواست بررسی نمونه دوم را داشته باشند یا با مدارک پزشکی ثابت کنند که ماده مصرفی شان غیرقانونی نبوده است.

لوچف در صورتی که نتواند از این مرحله نجات پیدا کند که معمولا هیچ ورزشکار دوپینگی ای نمی تواند با محرومیت مواجه خواهد شد او همچنین باید جایزه و مدال طلایش را پس دهد و نامش هم از رکوردهای جهانی حذف خواهد شد. حذف نام از میان رکوردهای جهانی دوباره رکورد بیشترین وزنه بالای سر برده شده در مسابقات جهانی به حسین رضازاده و ایران باز خواهد گشت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.