تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ دی ۹۴.::. ساعت : ۱۱:۵۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

روستای دلارام به دهکده گردشگری توریستی تبدیل خواهد شد

روستای دلارام

بر اساس تفاهم‌نامه سه‌جانبه‌ی که بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان امور اراضی و استانداری بوشهر امضا شده است روستای دلارم از توابع دلوار به دهکده گردشگری و توریستی تبدیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ بر اساس این تفاهم نامه میزان مساحت درنظر گرفته برای این دهکده گردشگری نزدیک به ۱۵۰۰ هکتار برآورد شده است. در این تفاهم مقرر شد با تکمیل هرچه سریعتر مطالعات توسط مهندسین مشاور مربوطه عملیات اجرایی آماده سازی محوطه دهکده تا قبل از پایان سال جاری آغاز تا پروژه های مختلف پیش بینی شده در طرح بتواند برای اجرا به بخش خصوصی واگذار شود.

طرح دهکده گردشگری ساحلی دلارام در سواحل خلیج فارس در مساحت تقریبی ۱۵۰۰ هکتاری با توجه به جزئیات طرح از جمله محدودیت های منطقه، شرایط اقلیمی، جمعیت مقیم، فضای سبز، ملاحظات زیست محیطی اشراف به سواحل خلیج فارس و همچنین آبرسانی منطقه در یک طرح کلی مورد توجه قرار گرفته است. براساس این گزارش، اراضی مناسب بارگذاری در این طرح پس از انجام اقدامات و مطالعات کارشناسی بصورت کاملا تفکیک شده مورد توجه قرار گرفته و در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. نوار ساحلی شهرستان تنگستان به‌طور کلی دارای ویژگی‌های گردشگری است ولی متاسفانه برخی از مناطق ساحلی مورد هجوم صنعت قرار گرفته است.

روستای دلارام

لازم به یادآوری است این تفاهم‌نامه برای ۲ مکان دیگر در استان بوشهر نیز درنظر گرفته شده است که اعتبار این تفاهم‌نامه ۳ سال است و براساس آن سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استانداری بوشهر در زمینه تامین اعتبار ملی و استانی برای اجرای طرح دهکده‌های گردشگری ساحلی بوشهر، دلارام (دلوار)، جفیر (گناوه) و سد رئیسعلی دلواری، تهیه طرح تفصیلی ویژه شهر تاریخی سیراف، پیگیری ثبت جهانی بندر تاریخی سیراف (از سوی سازمان) احداث موزه ملی خلیج فارس در محل دهکده گردشگری ساحلی بوشهر همکاری خواهند کرد.

روستای دلارم در ۹ کیلومتری شهر دلوار قرار دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.