تاریخ انتشار :یکشنبه ۶ دی ۹۴.::. ساعت : ۶:۱۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

دکتر عباسی: ویروس آنفلوانزا قابلیت انتشار بسیار بالایی دارد

دکتر عباسی بوشهر

متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ویروس آنفلوانزا به دلیل اندازه کوچک آن قابلیت انتشار بسیار بالایی دارد که می‌تواند از طریق هوا منتقل شود و مدت‌ها در فضا باقی بماند و به دیگر افراد انتقال یابد.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ؛ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: بیماری آنفلوانزا جزو بیماری‌های مجاری تنفسی فوقانی طبقه بندی شدهکه در ماه‌های سرد سال به دلیل ماندگاری بالای این ویروس منجر به بیماری می‌شود.

دکتر عباسی گفت: آنچه که اهمیت این بیماری را دوچندان می‌کند قابلیت انتشار و گستردگی راحت این ویروس است که به راحتی از یک فرد به فرد دیگر منتقل می‌شود و در صورتی که فرد در اجتماع حضور یابدباعث ابتلای تعداد زیادی از افراد به این بیماری می‌شود.

دکتر عباسی بوشهر

وی با اشاره به اینکه فصل‌های پاییز و زمستان به دلیل کاهش میزان دما، اوج انتشار این بیماری است تاکید کرد: واکسن آنفلوانزا باید قبل از ورود به فصل پاییز تزریق شود تا بتواند از ابتلا به این بیماری در افراد جلوگیری کند.

تفاوت آنفلوانزا با سرماخوردگی در ناگهانی بودن آن است

متخصص بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه ویروس آنفلوانزا ماهیتی متفاوت با سرماخوردگی‌دارد گفت: بیماری آنفلوانزا به صورت ناگهانی شروع شده و افراد دچار درد عضلانی شدید، سردرد، گلوددرد، تب بالا و در برخی از افراد با علایم گوارشی مانند دل درد، اسهال و استفراغ همراه است که در سرماخوردگی این علایممشاهده نمی‌شود.

دکتر عباسی گروه‌های در معرض خطر را افرادی با بیماری‌های زمینه‌ای از جمله مشکلات قلبی، تنفسی، زنان باردار، افراد دیابتی، کودکان زیر ۵ سال ، افراد مسن و افرادی که به هر دلیلی دچار نقص ایمنی هستند دانست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.