تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ مهر ۹۵.::. ساعت : ۵:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

خطر استفاده داعش از کوادکوپتر افزایش یافت

کوادکوپتر

نیویورک تایمز در گزارش جدیدی به استفاده داعش از کوادکوپتر تفریحی یا هواپیماهای بدون سرنشین اسباب بازی برای کشتن مردم پرده بر داشت.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ در این گزارش استناد شده است در سال گذشته میلادی نیروهای تروریستی داعش با استفاده از پهبادر مناطق تحت نفوذ نیروهای کرد در شمال عراق موفق به کشتن دو پیش‌مرگ کرد شده‌اند. هر چند گزارشی که نیویورک‌تایمز تهیه کرده است به صورت مستقل توسط این پایگاه قابل تایید نیست ولی توانایی داعش در استفاده نظامی از کوادکوپترهای اسباب بازی دور از ذهن نیست.

گفته می‌شود داعش در یک حمله هوایی در هفته گذشته از این نوع پرنده‌های بدون سرنشین استفاده کرده است.

کوادکوپتر

از نظر فنی امکان درگیر کردن تله‌های انفجاری با کوادکوپتر برای انفجار شدید نیز امکان‌پذیر است. اینگونه پهبادها به صورت عادی قابل خرید از خیلی از فروشگاه‌ها از جمله آمازون نیز هشتند و منعی برای فروش آن درنظر گرفته نشده است. در صورت تجهیز کوادکوپترها به فناوری و تجهیزات موقعیت‌یابی قابلیت پرواز در مسافت طولانی به صورت نظارت از شبکه بیسیم نیز برای آنها فراهم است.

دولت‌های درگیر با دعش از این ترس دارند که داعش با توجه به فناوری‌‌های لازم و تجهیز به سلاح خطرات تروریستی خود را افزایش دهد. پنتاگون و آمریکا نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند و در حال تحقیق و ارزیابی توانایی داعش برای بدست گرفتن کوادکوپترهای تفریحی نظامی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.