تاریخ انتشار :جمعه ۲۶ آبان ۹۱.::. ساعت : ۷:۰۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

جدول مواد معدنی مورد نیاز بدن

مواد معدنی مورد نیاز بدن و منابع موجود در طبیعت و مزایای هر کدام از این مواد به صورت یک جدول آمده است.

 

 

نوع

مزایای

منابع

مقدار

کلسیم

کلسیم حیاتی برای ساخت استخوان ها و دندان های قوی می باشد. زمان به ساخت استخوان های قوی است که در طی دوران کودکی و سالهای نوجوانی، بنابراین بسیار مهم است که دریافت کلسیم به اندازه کافی در حال حاضر به مبارزه در برابر از دست دادن استخوان در مراحل بعدی زندگی است. استخوان های ضعیف مستعد ابتلا به یک بیماری به نام پوکی استخوان است که باعث می شود استخوان برای شکستن راحتی.

شیر و محصولات لبنی دیگر – مانند ماست، پنیر، و پنیر – منابع خوبی از کلسیم هستند. شما همچنین می خواهید این ماده معدنی موجود در بروکلی و سبزیجات سبز تیره، برگ را پیدا کنید. غذاهای حاوی سویا و غذاهای غنی شده با کلسیم، از جمله برخی از انواع آب پرتقال و شیر سویا، نیز منابع خوبی هستند.

بچه ها و دختران نوجوان نیاز
۱۳۰۰ میلی گرم (میلی گرم) کلسیم در هر روز است.

اهن

آهن کمک می کند تا سلول های قرمز خون در حمل اکسیژن به تمام نقاط بدن می باشد. علائم کم خونی فقر آهن عبارتند از: ضعف و خستگی، گیجی، و تنگی نفس است.

غذاهای غنی از آهن عبارتند از: گوشت قرمز، گوشت خوک، ماهی و صدف، مرغ، عدس، لوبیا و غذاهای حاوی سویا، سبزیجات برگ سبز، و کشمش. بعضی از آرد، غلات، حبوبات، و غلات را نیز با آهن غنی می شوند.

بچه ها نوجوان نیاز به ۱۱ میلی گرم آهن در روز و دختران نوجوان، نیاز به ۱۵ میلی گرم است. دختران نیاز به مقادیر بالاتر این دلیل که آنها از دست دادن آهن از طریق خون در دوران قاعدگی.

منیزیم

منیزیم کمک می کند تا عضلات و عملکرد اعصاب، آهنگ ریتم قلبی، و استخوانهای قوی نگه می دارد. همچنین کمک می کند تا بدن ایجاد انرژی و پروتئین است.

شما دریافت می کنید منیزیم از غلات کامل و نان های غلات کامل، آجیل و دانه ها، سبزیجات برگ سبز، سیب زمینی، لوبیا، آووکادو، موز، شیر، و شکلات (بله، شکلات!) است.

بچه ها نوجوان باید ۴۱۰ میلی گرم منیزیم در هر روز و دختران نیاز به ۳۶۰ میلی گرم است.

فسفر

فسفر به تشکیل استخوان ها و دندان های سالم کمک می کند. همچنین به بدن کمک می کند تا تولید انرژی است. این قسمتی هر غشاء سلول است، و هر سلول در بدن، نیاز به فسفر به عملکرد طبیعی است.

فسفر در اکثر غذاها یافت می شود، اما بهترین منابع فرآورده های لبنی، گوشت و ماهی.

دختران نوجوان و بچه ها باید ۱۲۵۰ میلی گرم فسفر هدف در هر روز.

پتاسیم

پتاسیم کمک می کند تا عضلات و عملکرد سیستم عصبی است. همچنین به بدن حفظ تعادل آب در خون و بافت های بدن کمک می کند.

پتاسیم موجود در بروکلی، سیب زمینی (با پوست)، سبزیجات برگ سبز، مرکبات، موز، میوه های خشک، و حبوبات مثل نخود و لوبیا.

دختران نوجوان و بچه ها باید ۴۷۰۰ میلی گرم پتاسیم در هر روز هدف.

روی

روی مهم است برای رشد طبیعی، سیستم ایمنی قوی، و بهبود زخم است.

شما روی در گوشت قرمز، مرغ، صدف و سایر غذاهای دریایی، آجیل، لوبیا خشک، غذاهای سویا، شیر و دیگر محصولات لبنی، غلات سبوس دار، و غلات صبحانه غنی شده پیدا کنید.

بچه ها نوجوان نیاز به ۱۱ میلی گرم روی در روز و دختران نوجوان نیاز به ۹ میلی گرم است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.