تاریخ انتشار :جمعه ۱۲ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۵:۲۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

بیانات برخی از امام جمعه‌های استان بوشهر در امروز

گزیده‌ی برخی از بیانات امام جمعه‌های مناطق استان بوشهر را با هم مرور می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ امروز نیز گفته‌های امام جمعه‌ی برخی از مناطق استان بوشهر را با هم مرور خواهیم کرد:

عسلویه:

امام جمعه عسلویه با بیان اینکه برای احمدی مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان آرزوی موفقیت داریم،گفت: بنده با چند نفر از نیروهای بومی صحبت کردم که زیر بار این مسئولیت نرفتند. بدون تردید وقتی بچه‌های بومی شانه خالی می‌کنند این اتفاق می‌افتد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد تاکید کرد: اگر عزیزان بومی شهرستان عسلویه مسئولیت را بپذیرند و به مردم و شهرستان خدمت کنند، کسی انگ ناتوانی به نیروی بومی نمی زند.

اهرم:

امام جمعه اهرم با بیان اینکه امروز برخی با مقاصد سیاسی می خواهند موسیقی را به عنوان یک ارزش و دغدغه مردم مطرح کنند، گفت: در شهر مشهد مقدس آیت‌الله علم‌الهدی مقاومت جانانه‌ای را در برابر این حرکت انجام دادند که اگر این برنامه در مشهد مشکل دارد، در دیگر جاهای کشور نیز نباید برگزار شود.

حجت الاسلام راستگو همچنین با بیان اینکه مسئله انتخابات آتی ریاست جمهوری بسیار بااهمیت است، گفته: باید در انتخاب‌مان دقت و رئیس جمهوری را انتخاب کنیم که در حرکت خود تبعیت محض از ولایت فقیه داشته باشد و گفتمان امام و انقلاب را بدون حاشیه زنده نگه دارد.

گناوه:

بوشهر دارای بالاترین آمار طلاق در استان های کشور است و این برای استانی که مردمانی بادیانت، ارزشی، بااصالت و استکبار ستیز هستند، نگران کننده است.

افزایش طلاق در کشور بیانگر فاصله گرفتن جامعه از سیره زندگی علوی و فاطمی وگسترش تفکر تجمل گرایی وچشم هم چشمی است.

امروز مانع سخیفی به نام جهیزیه که بر دوش زوجها سنگینی می کند باعث خودداری جوانان ازتشکیل خانواده و به تبع آن بالارفتن سن ازدواج دربین جوانان شده است.

راه نجات از این معضل نزدیک شدن به مکتب اهل بیت (ع) ودوری از تجمل گرایی است.

دیر:

امام جمعه دیر نسبت به جابجایی پایگاه امداد هوایی از شهرستان دیر نامید انتقاد کرد و خواستار تجدید نظر مسئولان در این ز مینه شد.

حجت الاسلام حسینی گفت: اجرای این پروژه طبق نظر کارشناسی در زمینی در شهر دوراهک جانمایی شد که مایه خوشحالی و امیدواری مردم شد اما اکنون با انتقال محل اجرای آن به نقطه دیگری از استان، باعث نگرانی مردم این شهرستان و شهر دوراهک شده است.

اخیرا پایگاه امداد و نجات هوایی بوشهر توسط هلال احمر در جاده ساحلی بوشهر-گناوه (تقاطع حسن نظام) کلنگ زنی شده است.

Save

دیدگاه خود را به ما بگویید.