تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ آذر ۹۵.::. ساعت : ۹:۴۶ ب.ظ
یک دیدگاه

برگزاری مراسم شهادت امام یازدهم در مسجد امام حسن عسکری (ع) خورموج

مسجد امام حسن عسکری (ع) خورموج

همزمان با شهادت امام حسن عسکری ع مراسمی در مسجد امام حسن عسکری علیه السلام خورموج برگزار گردید.

در این مراسم پس از تلاوت قاری قرآن جناب آقای غلامی دشتی؛ مجری مراسم آقای جهانگیری  ضمن خیر مقدم به حاضرین اشعاری را سروده و از سخنران برنامه جناب حجت الاسلام یاورنژاد دعوت نمودند تا به ایرادسخنرانی بپردازند.

ایشان فرمودند که در قران  از شفاعت ۳۰ بار با واژه های مختلف صحبت به میان آمده(آیه ۲۸ سوره انبیاء) که می فرماید شفاعت نمی شوند مردم مگر اینکه خود را به مرز خوشنودی خداوند برسانند.

مسجد امام حسن عسکری (ع) خورموج

حجت الاسلام یاورنژاد بیان نمودند که از امام سجاد ع نقل شده در بحار الانوار که رسول اکرم ص می فرماید من در روز قیامت آنقدر شفاعت می کنم که خداوند می فرماید: ارضیت یا محمد( آیا راضی شده ای)

مسجد امام حسن عسکری (ع) خورموج

روحانی مستقر در مسجد امام حسن عسکری در ادامه بیان نمودند که تمام مشکلات و تحریم های گذشته و حال به خاطر محبت ما به محمد و آل محمد است و دشمنان می خواهند ما محبت آنان را نداشته باشیم و هدفشان این است که ما را از ولایت جدا کنند.

مسجد امام حسن عسکری (ع) خورموج

ایشان خاطر نشان کردند که اگر چه زیارت حرم شریف امام حسن عسکری ع را برای ما سخت می کنند و زائرین این امام بزرگوار را به شهادت می رسانند، ولی هر چه بیشتر ما را نسبت به این نور ولایت محدود کنند محبت ما نسبت به ولایت بیشتر و بیشتر خواهد شد.

مسجد امام حسن عسکری (ع) خورموج

ایشان همچنین بیان نمودند که امام حسن عسکری ع را در زندانهای مختلف زندانی کردند تا عرصه را بر این امام تنگ و از دوستدارانش جدا نمایند ولیکن به هر زندانی که وارد می شد انقلاب معنوی در دلهای مردم و زندانیها می انداخت که این همان شور ولایت است.

مسجد امام حسن عسکری (ع) خورموج

درادامه از تعدادی خادمین مسجد تقدیر و قاب نوشته هایی با پاس خدمات این عزیزان به آنها اهدا گرید.

درپایان گروه دمام زنی اجرای برنامه نموده و عزاداران با مداحی برادر ابراهیم تیموری(پیش خوان) و سید عطا عطایی به سینه زنی سنتی پرداختند.

یک دیدگاه

  1. علی گفت:

    با تشکر از مدیریت محترم سایت

دیدگاه خود را به ما بگویید.