تاریخ انتشار :شنبه ۲۱ آذر ۹۴.::. ساعت : ۱۰:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

با افزایش ۲ درجه‌ای دمای هوا، شهرهای بزرگ چه شکلی خواهند شد؟

گرمایش زمین

جهان از سال ۱۸۸۰ تا سال ۲۰۱۵ به صورت میانگین به میزان ۲ درجه گرمتر شده است. سئوال اینجاست که اگر گرمایش زمین متوقف نشود و کره زمین همچنان با افزایش دما مواجه باشد، شهرهای بزرگ جهان چه شکلی خواهند شد؟

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ به استناد تصاویری که موسسه climate central منتشر کرده است می‌توان آینده‌ای نگران کننده را برای برخی از این شهرها پیش‌بینی کرد. در حال حاضر در اجلاس تغییرات آب و هوایی که در فرانسه برگزار می‌شود نتیجه این اجلاس به توقف دما به همین میزان دو درجه‌ای که افزایش یافته است، بسنده شده است. رویکرد این اجلاس به طرف کاهش دما و کم کردن گازهای گلخانه‌ای برای پایین آوردن دمای هوا به میزان دمای کره زمین در سال ۱۸۸۰ تا ۱۹۴۰ نبوده است. اکثر کشورهای صنعتی با همین میزان افزایش دما راضی هستند و به نظر می‌رسد با توجه به عرض جغرافیایی این کشورها، افزایش دو درجه‌ای دما برای آنها خوشایند است و می‌خواهند میزان دما را به همین میزان فعلی نگه‌دارند.

گرمایش زمین

در تصاویری که آینده‌ی شهرهای بزرگ را در ۸۵ سال آینده پیش‌بینی می‌کند چنانچه افزایش دما ادامه داشته باشد و از افزایش ۲ درجه‌ای به ۴ درجه‌ای برسد چهره شهرهای بزرگ آنچه خواهد شد که در تصاویر متن این خبر می‌بینید.

افزایش دما بالا آمدن آب دریا

سیدنی و لندن دو شهر مورد نظر ما بوده‌اند که یکی از نیمکره شمالی و دیگری از نیم کره جنوبی انتخاب شده‌اند. افزایش دما و ذوب یخ‌ها به افزایش آب دریا به صورت میانگین به ارتفاع بیش از ۱ متر افزایش آبهای دریاهای آزاد خواهد انجامید و شهرهایی که در کنار این دریاها قرار دارند بیشترین لطمه را خواهند خورد. آیا جهان به این افزایش ۴ درجه‌ای سلام خواهد کرد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.