تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ دی ۹۴.::. ساعت : ۵:۵۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

باید از خوددرمانی در مقابل با بیماری آنفلوآنزا پرهیز شود

آنفلوآنزای خوکی بوشهر

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری بیمارستان امیرالمومنین(ع) گناوه گفت: باید از خوددرمانی در مقابله با بیماری آنفلوآنزا پرهیز شود.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ، دکتر عبدالعظیم ویسی زاده گفت: آنفلوانزا نوعی بیماری ویروسی می‌باشد که خود شامل انواع خوکی، فصلی و پرندگان است.

وی تب بالا، سردرد، بی اشتهایی، درد مفاصل، تهوع ، استفراغ و اسهال را از علایم این بیماری دانست و گفت: در کودکان علاوه بر علایم فوق، علایمی همچون خوب شیر نخوردن، تغییر رنگ پوست به سمت کبودی، استفاده از عضلات شکمی در هنگام تنفس و همچنین پرش سریع پره‌های بینی و تورفتگی عضلات قفسه سینه حین تنفس نیز امکان بروز دارد.

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری اقدامات پیشگیرانه در مقابله با آنفلوانزا را ساده و درعین حال بسیار حایز اهمیت دانست و اضافه کرد: خودداری از دست دادن، بوسیدن و در آغوش گرفتن، شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون، استفاده از ماسک در برخورد با افراد مشکوک و محل‌های پر خطر، ضد عفونی کردن البسه، ظروف و وسایل بازی کودکان از مهمترین اقدامات پیشگیرانه در مقابله با آنفلوانزا است.

دکتر ویسی زاده تصریح کرد: زنان باردار، افراد بالای ۶۵ سال  و کمتر از ۵ سال، افراد دارای بیماری‌های مزمن قلبی، افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن عصبی مانند MS و افراد مصرف کننده داروهای مضعف سیستم ایمنی بدن مانند داروهای شیمی درمانی و روماتیسمی را بیش از دیگران در معرض ابتلا به این بیماری می‌باشند.

وی همچنین درمورد واکسن این بیماری گفت: واکسن آنفلوآنزا برای کودکان بالای ۶ ماه که در معرض خطر هستند توصیه می گردد.

وی اضافه کرد: واکسیناسیون باید هرساله انجام شده که بهترین زمان آن اواخر شهریور و اوایل مهر می‌باشد.

دکتر ویسی زاده در پایان از مردم خواست به محض ظهور علایم تنفسی شدید مطابق با آنفلوانزا حتما به پزشک مراجعه نموده و از خوددرمانی و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک و داروهای کورتونی پرهیز نمایند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.