تاریخ انتشار :جمعه ۷ آبان ۹۵.::. ساعت : ۲:۵۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه دلوار از تغییر نام مدرسه‌ی شهید رئیسعلی دلواری انتقاد کرد

زاهددوست امام جمعه دلوار

زاهددوست امام جمعه شهر دلوار گفت: حذف نام شهید فهمیده و پایین کشیدن تابلوی نام شهید رئیسعلی دلواری از سر درب یکی از مدارس با یک هدف و در یک راستا صورت گرفته است.

پایگاه خبری چهل کلاغ: خطبه های نماز جمعه این هفته دلوار:
حجت السلام زاهددوست با اشاره به ۸ آبان سالروز شهادت شهید فهمیده و روز بسیج دانش آموزی گفت:

شهید فهمیده نمونه بارز یک بسیجی مخلص است که در نوجوانی درس غیرت و فداکاری و عشق به ارزش‌های دینی را به دنیا آموخت و نام نیک خود را برای همیشه در تاریخ در ردیف مجاهدان به ثبت رساند تا برای همیشه همچون چراغی تابناک بر تارک تاریخ نورافشانی کند .

این نوجوان ۱۳ ساله با تاسی از این کلام حضرت قاسم ابن الحسن(ع) که فرمودند: شهادت برای من شیرین تر از عسل است، با روحیه ی شهادت طلبی در دفاع از اسلام و ارزش‌های اسلامی نارنجک به خود بست و در مقابل دشمن ایستادگی ککرد و خود نیز شربت شهادت نوشید.

امروز شهید فهمیده به حق الگوی شایسته ای برای دانش آموزان بسیجی و نوجوانان کشور می باشد و یاد آوری و مرور این حماسه برای دانش آموزان یادآور ارزش های والای دفاع مقدس   زمان است.

امروز ملت ایران عزت و سربلندی خود را مدیون جانفشانی و ایثارگری شهدای دفاع مقدس است که با اخلاص و شجاعت در برابر تجاوزات دشمن ایستادگی کردند لذا همگان باید قدردان خون شهدا و استقامت و پایداری ایثارگران باشیم.

چه افتخاری بالاتر از این که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در مقام شهید فهمیده فرمودند: “رهبر من آن نوجوان سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید. ”

بسیج یک فرهنگ ارزشی است؛ فرهنگ دین مداری و بصیرت وفرهنگ ایثار و شهادت و همیشه در میدان حاضر بودن است.

از افتخارات بسیجیان همین بس که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در مورد آنان فرمودند ˈمن همواره به خلوص بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی هستمˈ.

زاهددوست امام جمعه دلوار

۱۳ آبان در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی یک روز تاریخی است.

تبعید حضرت  امام خمینی در ۱۳ آبان ۴۳  و به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان توسط رژیم طاغوت در سال ۵۷ و تسخیر لانه ی جاسوسی امریکا در  در سال ۵۸ ،
دست داشتن آمریکای جنایتکار را در هر سه حادثه نشان از عمق کینه آمریکا به ملت ایران اسلامی است .
با تسخیر لانه ی جاسوسی که به تعبیر حضرت امام  انقلاب دوم ملت ایران نام گرفت ؛ ابهت پوشالی آمریکا در دنیا شکسته شد و اراده مصمم دانشجویان انقلابی در مقابله با استکبار و دفاع از ارزش‌های انقلابی به دنیا ثابت شد.

۱۳ آبان به عنوان نماد استکبار ستیزی نام گذاری شده است و ملت بزرگ ما فریاد مرگ بر آمریکا را محکم تر  و رساتر از گذشته سر خواهند داد.

ضمن قدردانی از برپایی موکب سیدالشهداء شهر دلوار توسط فرزندان معنوی سردار شهید رئیسعلی دلواری در مسیر پیاده روی نجف اشرف به  کربلا برای دومین سال متوالی

این موکب علاوه بر اطعام و خدمات رفاهی روزانه به ۶۰۰۰ نفر؛ بعنوان یک سنگر فرهنگی در راستای ترویج پیام انقلاب اسلامی و  انتقال پیام شهدا  خصوصا شهید استکبار ستیز رئیسعلی دلواری و اولین شهید مدافع حرم استان شهید احمدی جوان اقدام و فعالیت خواهد نمود.

با انتقاد از پایین کشیدن تابلوی بنام سردار شهید رئیسعلی دلواری از سر درب یکی از مدارس استان
آموزش و پرورش در این مقطع حساس توجهی به امورات ارزشی و تربیتی ندارد.
یک روز درس “رهبران کوچک” و نام شهید فهمیده از کتب درسی حذف  می شود و یک روز هم درس” مساجد مسلمانان ” با موضوع اشغال مسجد الاقصی توسط رژیم صهیونیستی توسط وزارت آموزش و پرورش حذف می‌شود و هدف از همه این اقدامات این است که می خواهند فرهنگ و روحیات انقلابی و جهاد و شهادت در بین فرزندان ما و آینده سازان این کشور کم رنگ شود و خواسته یا ناخواسته مطالبه دشمنان ما در این مملکت اسلامی محقق شود.

حذف نام شهید فهمیده و پایین کشیدن تابلوی نام شهید رئیسعلی دلواری از سر درب یکی از مدارس با یک هدف و در یک راستا صورت گرفته است.
مدیر کل آموزش و پرورش پاسخ دهند دهن کجی به نام شهدا آنهم شهید شاخصی که نام و مجاهدت های مخلصانه او شناسنامه این استان است و رهبر عزیز انقلاب از ایشان به سردار شجاع و مومن و متعلق همه ملت ایران یاد کرده‌اند چه توجیهی دارد؟
چرا واکنشی از خود نشان نمی دهند؟

هر چند تجربه نشان داده آقای مدیر کل گوششان بدهکار شنیدن توصیه های دلسوزان و خیرخواهی ائمه جمعه نیست اما از ایشان می خواهم این موضوع را دنبال کنند و اجازه چنین اقدامات نادرستی را ندهند.

اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان به حیثیت دستگاه تعلیم و تربیت آسیب زده و موجب بی اعتمادی می‌شود

فرهنگیان بیشترین مشکل را در معیشت خود در مقایسه با سایر کارمندان دولت دارند، لذا نباید حق و حقوق فرهنگیان اینگونه غارت شود.

در راستای فرمایشات رهبری مبنی برخورد قاطع با مجرمان حقوق های نجومی و برداشت های نامتعارف از بیت المال؛ از قوه‌قضاییه می خواهیم ضمن برگردان حق و حقوق فرهنگیان با افراد خاطی که موجب دلسردی و تضعیف اعتماد مردم است با قاطعیت برخورد کنند.

لازم به بیان است دبستان رئیسعلی دلواری روستای شورکی شهرستان تنگستان به زایر خضر تنگستانی تغییر نام داده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.