تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵.::. ساعت : ۹:۳۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

اسکله دلوار با حکم قضایی قلع و قمع شد

اسکله دلوار تخریب شد

این اسکله غیر مجاز توسط ماموران اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر و با حکم قضایی تخریب شده است.

به گزارش پایگاه خبری چهل کلاغ  مسعود قاسمیان در اجرای حکم قلع و قمع موج شکن غیر مجاز بندر دلوار با بیان اینکه هر گونه ساخت و ساز در سواحل استان بوشهر باید دارای مجوز باشد اظهار داشت: نظارت و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز از برنامه‌ها و ماموریت‌های سازمان بنادر و دریانوردی است و هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز تخریب می‌شود.

وی خاطر‌نشان کرد: بر اساس بند ۲۲ آیین نامه اجرایی سازمان بنادر و دریانوردی مسئولیت صدور مجوز هرگونه سازه دریایی و نظارت بر اجرای آن بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است که در این زمینه به اندازه کافی اطلاع رسانی شده است.

معاون فنی و نگهداری اداره‌ کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه وجود سازه‌های دریایی بدون مجوز مشکلاتی به همراه دارد تصریح کرد: سازه‌های غیر مجاز پیامدهای سوء زیست محیطی و اختلال در امنیت تردد دریایی ایجاد می‌کند.

قاسمیان لزوم همکاری بیش از پیش مسئولان نهادهای مرتبط برای برخورد با هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم دریا تاکید کرد و افزود: بر‌اساس قانون ، هرگونه سازه دریایی  در سواحل استان بوشهر باید با دریافت مجوز اداره کل بنادر و دریانوردان  این استان ساخته شود.

وی از قلع و قمع موج شکن و پهلوگیر در حوالی بندر دلوار خبرداد و خاطر نشان کرد:موج شکن و پهلوگیر غیرمجاز در سواحل بندر دلوار شناسایی و با حکم قضایی قلع و قمع شد.

معاون اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه این پهلوگیر بنا به گزارش دریابانی محل تخلیه قاچاق کالا شده است گفت: بنابر گزارش دریابانی استان بوشهر پهلوگیر غیر مجاز در سواحل بندر دلوار به محلی برای قاچاق کالا تبدیل شده بود که پس از اخذ حکم از مرجع قضایی تنگستان با تلاش نمایندگان دریابانی و کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تخریب شد.

قاسمیان از فعال‌سازی کمیته نظارت بر تاسیسات ساحلی استان بوشهر خبرداد و تصریح کرد: برای ساماندهی طرح‌های سواحل ضمن فعال سازی کمیته نظارت بر تاسیسات ساحلی کمیته ساماندهی مدیریت سواحل در استان بوشهر تشکیل شده است.

منبع: pmo

Save

دیدگاه خود را به ما بگویید.